2016 CLUB CHAMPIONS

Congratulations to all award winners!

Special Club Awards

Under 9

Best and Fairest Joshua Marks

Coaches Award Parker Flood

Under 10 – none

Under 11

Best and Fairest Mujahid Kanj

Most Consistent Mitchell Hagan

Most Improved Kokul Sivaraj

Coaches Award Joseph Curtale

Rookie of the Year Finn Kelly

Under 12

Best and Fairest Bryce Nolan

Most Consistent Zac Darnell

Most Improved Nathan Ankovics

Coaches Award Thomas Brescia

Rookie of the Year Eden Hawkes

Under 13

Best and Fairest Peitok Machar

Most Consistent Bilal Yazici

Most Improved Jamal Bednarz

Coaches Award Damian Ballard

Best Utility Blake Scicluna

Under 14

Best and Fairest Karl Khouiss

Runner Up Best and Fairest Simon Deng

Most Consistent Max Rogers

Most Improved Cody-Ryan Robertson

Coaches Award Jackson Kyle

Under 15

Best and Fairest Anthony Berbari

Most Consistent Khya Clancy

Most Improved Aiden Johnson-Gustowski

Coaches Award Aaron Naulty

Players’ Player Kurt Goldberger

Under 15 Youth Girls

Best and Fairest Ruby Byrne

Most Consistent Abigail Lillie

Most Improved Jamiela Habib

Coaches Award Takirah Cummins

Most Courageous Melody Lee

Under 17

Best and Fairest Duanne Hevers

Most Consistent Ewan Cormack

Most Improved Lachlan Zerafa

Coaches Award Joshua Isaac

Best Utility McCartney Walsh

50 Games

Zac Darnell

Roberto D’Angelo

Joshua Scott

Christian Wheatley

Lachlan Whitton

Bilal Yazici

Ryan Bagshaw

Jackamurra O’Hara

Dylan Nagle

100 Games

Blake Scicluna

Aiden Johnson-Gustowski

Liam Bailey

Tristan Carter

Nathan Penna

150 Games

Grant Clarke

Junior Rising Star

Bilal Yazici

Senior Rising Star

Duanne Hevers

Spirit Shield

Martin and Therese Scicluna

Life Member

Sharlene Cormack

Representative Players

Under 9

Joshua Marks

Henry Saliba

Under 10

Alex O’Brien

Isaac Meilak

Under 11

Evan Griffin

Mitchell Hagan

Under 12

Bryce Nolan

Tyrone Ioane

Under 13

Damian Ballard

Blake Scicluna

Bilal Yazici

Under 14

Karl Khouiss

Under 14 Youth Girls

Ruby Byrne

Shar-neik Cummins

Takirah Cummins

Samantha Toubia

Under 15

Aiden Johnson-Gustowski

Aaron Naulty

Khya Clancy

Under 17

Duanne Hevers

Ewan Cormack

Lachlan Zerafa

Under 18 Youth Girls

Axe Walsh

Important Info

Latest News

Committee Area

Login

proudly partnered with

  Dyldam logo black background 220x65   Mitre10250px-WetnWild Sydney svgKapitol Painting Group logo 160x100Carpet Court Prospect logo 200x100Mr Taxman logo 210x66